Pobicie podczas prac rozbiórkowych na Osiedlu Maltańskim
Podczas legalnych prac rozbiórkowych na Osiedlu Maltańskim doszło do pobicia pracownika firmy oraz zniszczenia mienia. Protestujący przewrócili i pobili pracownika, zniszczyli jego okulary oraz mienie służbowe. To kolejna eskalacja działań utrudniających prace na terenie osiedla. * Grupa protestujących zaatakowała pracownika firmy rozbiórkowej * Poszkodowany złożył zawiadomienie o przestępstwie * Zarządca wstrzymał prace dla bezpieczeństwa pracowników Do ataku doszło podczas prac na niezamieszkanych działkach Osiedla Maltańskiego.<a href="https://osiedlemaltanskie.pl/?p=220">Continue reading <span class="sr-only">"Pobicie podczas prac rozbiórkowych na Osiedlu Maltańskim"</span></a>
Podczas legalnych prac rozbiórkowych na Osiedlu Maltańskim doszło do pobicia pracownika firmy oraz zniszczenia mienia. Protestujący przewrócili i pobili pracownika, zniszczyli jego okulary oraz mienie służbowe. To kolejna eskalacja działań utrudniających prace na terenie osiedla.
* Grupa protestujących zaatakowała pracownika firmy rozbiórkowej
* Poszkodowany złożył zawiadomienie o przestępstwie
* Zarządca wstrzymał prace dla bezpieczeństwa pracowników
Do ataku doszło podczas prac na niezamieszkanych działkach Osiedla Maltańskiego. Niewielka grupka mieszkańców i osób z zewnątrz zablokowała prace, a następnie dokonała napaści. Pracownik został pobity, a jego okulary zdeptane. Sprawcy zniszczyli również mienie służbowe. Poszkodowany zgłosił sprawę policji, która prowadzi czynności wyjaśniające.
W obawie o bezpieczeństwo pracowników, zarządca tymczasowo wstrzymał prace rozbiórkowe. Wcześniejsze przypadki agresji, w tym niszczenie mienia i pozbawienie wolności, są już przedmiotem postępowania prokuratury.
Wszystkie prace na terenie osiedla są legalne, potwierdzone zaświadczeniem Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania. Rozbiórki dotyczą wyłącznie pustostanów i niezamieszkanych obiektów, które są samowolami budowlanymi.
Sytuacja na osiedlu Maltańskim
Mimo tych incydentów, zarządca pozostaje w kontakcie z wszystkimi oczekującymi tego mieszkańcami. Wspólnie z nimi wypracowuje indywidualne rozwiązania, które pomogą im w przeprowadzce. Do tej pory 20 wniosków o pomoc mieszkaniową ze strony miasta zostało rozpatrzonych pozytywnie, a kolejne są w trakcie weryfikacji.
Teren osiedla od XII wieku należał do zakonu Joannitów, później do parafii św. Jana Jerozolimskiego. Po bezprawnym przejęciu przez władze PRL, został odzyskany przez prawowitego właściciela, co potwierdzają wyroki sądowe wszystkich instancji.